![]()
Vlada Republike Hrvatske je na 33. sjednici održanoj 27. travnja 2017. donijela Odluku o izuzimanju od prodaje dionica trgovačkih društava Hrvatski telekom d.d. Zagreb, Podravka prehrambena industrija d.d. Koprivnica, Croatia Airlines d.d. Zagreb i Đuro Đaković Grupa d.d. Slavonski Brod.
Petrokemija d.d. je zatražila od Hrvatske banke za obnovu i razvitak kredit u visini 350 milijuna kuna, a Vlada RH je za potrebe osiguranja povrata kredita odobrila zasnivanje založnog prava na dionicama u vlasništvu RH navedenih trgovačkih društava. U realizaciju kredita biti će uključene i komercijalne banke.
Vlada Republike Hrvatske je donijela Odluku o osiguranju povrata kredita radi osiguranja stabilnosti poslovanja Petrokemije i održavanja poslovnih procesa, ali i stvaranja preduvjeta za pripremu i realizaciju privatizacije Društva, navodi se u obrazloženju odluke na sjednici Vlade RH.
Detaljno na stranici Vlade RH:
https://vlada.gov.hr/UserDocsImages//Sjednice/2017/04 travanj/33 sjednica VRH//33 - 4 .pdf