Uoči Dana državnosti, ispred spomenika hrvatskim braniteljima na ulazu u tvrtku položeni su vijenci i zapaljene svijeće u znak sjećanja i zahvalnosti svim hrvatskim braniteljima. Počast su, uz članove Udruge branitelja Petrokemije i ostale sudionike, odali i članovi Uprave Oğuz Ballı i Miroslav Skalicki.
Tom je prigodom položen i vijenac s natpisom: „S ponosom i zahvalnošću – radnici i Uprava Petrokemije d.d.“, čime je još jednom iskazano poštovanje prema svima koji su sudjelovali u obrani domovine i dali doprinos stvaranju neovisne Hrvatske.