Uoči Dana državnosti, ispred spomenika hrvatskim braniteljima na ulazu u tvrtku položeni su vijenci i zapaljene svijeće u znak sjećanja i zahvalnosti svim hrvatskim braniteljima. Počast su, uz članove Udruge branitelja Petrokemije i ostale sudionike, odali i članovi Uprave Oğuz Ballı i Miroslav Skalicki.